Tesisimiz

Tesisimiz

Güncel İyi Üretim Uygulamaları ve İyi Laboratuvar Uygulamaları kurallarına uygun şekilde dizayn edilen ve kısa mesafeyi temel alan yatay akış sisteminde üretim yapılan tesiste, 3000 m² kapalı alan mevcuttur.

Fabrikada ilk etapta toz granül, tablet, kaplı tablet, efervesan tablet ve kapsül gibi katı form ile; şurup, süspansiyon gibi likit üretim bölümleri bulunmaktadır.

Tesis yapımı ve üretim ekipmanlarının seçimi, uluslararası normlar esas alınarak ve konusunda deneyimli tedarikçiler ile çalışılarak gerçekleştirilmiştir. Tüm kritik ekipman ve makinelerin bilgisayar donanımları 21 CFR Part 11 elektronik kayıt sistemine uyumludur. İlaç üretiminde kritik alt yapı unsurlarından olan saf su ve havalandırma sistemleri ileri mühendislik ve yüksek otomasyon seviyesinde dizayn edilmiştir. Teknik alanlar tüm tesisata kolay ve direk müdahale imkanı sağlayacak bir yerleşime sahiptir. Temiz alan sınıflamasında gelişen standartlar ve gelecekteki ihtiyaçlar dikkate alınarak, steril olmayan üretim alanlarında dahi son noktada HEPA filtre kullanılarak, üretim alanlarının hava kalitesi üst seviyede tutulmuştur.

Tüm tesis ve üretim alanlarında, ısı, nem, basınç farkı ve partikül seviyesi koşullandırması, akıllı bina özelliğine sahip Bina Yönetim Sistemi (BMS) ile sağlanmakta ve izlenmektedir.